Stylizacja biznesowa

Idealnie dopasowany garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest elegancką wizytówką podczas ważnych wydarzeń w życiu każdego mężczyzny. Pierwotnie zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn z wysokich klas społecznych. Na dzisiejszą formę garnituru składają się długie lata zmian. Z biegiem czasu upowszechniały się coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu zwiększenie wygody. Mniejsza ozdobność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Drogie i luksusowe ubiory odznaczały się nie strojnością, ale przede wszystkim kunsztem wykonania. Warto wspomnieć o tym, że garnitur męski był wykorzystywany na każdą okazję, niezależnie od pory dnia. Jego zmodyfikowana postać była chętnie zakładanym strojem również podczas uprawniania elitarnych sportów. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do łask powróciły również kamizelki, które świetnie uzupełniają garniturowy look.
Dziś każdy mężczyzna powinien w swojej kolekcji posiadać klasyczny garnitur. Nawet sportowcy mogą docenić jego atuty i oferowaną elegancję. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że to garnitur sprawdzi się najlepiej podczas oficjalnych okazji. Niezależnie od zawodu, wielu panów z pewnością doceni idealnie skrojone modele z lekko zwężanymi nogawkami. To świetny wybór niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Ponadto, taki zestaw może wizualnie wyszczuplić sylwetkę. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom garnituru męskiego.
Garnitury męskie współcześnie występują jako zestawy trzyczęściowe z kamizelką. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z eleganckich wyłogów oraz krytych kieszeni. Bardzo modne są modele dwurzędowe. Marynarka z tyłu powinna posiadać dwa rozcięcia (szlice). Drugim ważnym elementem garnituru są spodnie.  Warto zadbać o ich prawidłową długość i pamiętać, że im węższe nogawki, tym powinny być krótsze. Tylko w stylu włoskim akceptowana jest długość spodni przed kostkę. Panowie mogą wybierać wśród spodni z mankietami na samym dole nogawek. Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe winny mieć odpowiedni do sylwetki krój. Wyróżnić można modele szerokie lub odpowiednio zwężane ku dołowi. Najmniej trafnym pomysłem są zbyt opięte modele, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Równie istotna jest koszula. Numerem jeden będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Popularność zyskują oddychające tkaniny typu „non iron”. W stylizacjach biznesowych królują odcienie błękitu. Koszule wybierać należy w kroju dopasowanym do sylwetki. Dostępne tekstury pozwalają na stworzenie odważniejszych stylizacji. Choć w ubiorze męskim preferuje się długi rękaw koszuli, to w nieformalnych stylizacjach letnich dopuszczalna jest także jego krótsza odmiana.
    Panów, którzy wciąż szukają swojego ideału zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również pozostałe elementy garderoby, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.